Obsługa i konserwacja chromatografu gazowego z detektorem spektrometrii mas (GC-MS) – szkolenie praktyczne

Głównym celem kursu jest nauka obsługi i podstawowej konserwacji chromatografu gazowego z detektorem spektrometrii mas.

1. poznanie podstawowych technik preparatyki próbek do chromatografii gazowej;
  2. poznanie zasady działania urządzenia oraz jego konserwacja;
  3. poznanie oprogramowania Chemstation;
  4. umiejętność tworzenia własnych programów rozdziału chromatograficznego.

chromatograf gazowy (GC 7890A, Agilent Technologies, USA) z automatycznym dozownikiem próbki (7683 Series Injector Agilent Technologies, USA) sprzężonym z detektorem masowym (MS 5973c, Agilent Technologies, USA) oraz biblioteką widm masowych (Willey 3.2, Copyright 1988-2000 by Palisade Corporation with The Wiley Registry of Mass Spectral Data, 8th Edition with Structures, Copyright 2000 by John Wiley and Sons, Inc. oraz NIST 2.0f, The NIST Mass Spectral Search Program for the NIST/EPA/NIH).

1. omówienie preparatyki próbek do chromatografii gazowej;
  2. omówienie budowy i zasady działania chromatografu gazowego ze spektrometrią mas;
  3. użytkowanie i konserwacja chromatografu gazowego ze spektrometrią mas;
  4. nauka obsługi oprogramowania Chemstation;
  5. omówienie najczęstszych problemów pojawiających się podczas analiz.

1. posiadał umiejętność podstawowej obsługi chromatografu gazowego;
  2. posiadał umiejętność podstawowej konserwacji chromatografu gazowego;
  3. posiadał umiejętność stworzenia własnego programu rozdziału chromatograficznego;
  4. posiadał umiejętność obróbki danych chromatograficznych.

Kurs przeznaczony dla pracowników jednostek naukowych, nauczycieli lub edukatorów, doktorantów, studentów, pasjonatów

Elektronicznie Pobierz formularz pdf