Obsługa i konserwacja atomowego spektroskopu absorpcyjnego ze wzbudzeniem kuwecie w grafitowej (GFAAS) – szkolenie praktyczne

Głównym celem kursu jest zapoznanie się z technika oznaczania pierwiastków za pomocą atomowej spektrometrii absorpcyjnej ze wzbudzeniem w kuwecie grafitowej.

1. poznanie podstaw teoretycznych atomowej spektrometrii absorpcyjnej;
  2. obsługa atomowego spektroskopu absorpcyjnego ze wzbudzeniem w kuwecie grafitowej;
  3. nauka konserwacji spektroskopu atomowego;
  4. poznanie problemów analitycznych i sposobu ich rozwiązywania;
  5. nauka samodzielnego opracowania metody i przeprowadzenia analizy pierwiastków.

Atomowy spektrometr absorpcyjny ze wzbudzeniem w kuwecie grafitowej i autosamplerem  Solaar M firmy TJM Solution wraz z oprogramowaniem Solaar AA Software wersja 11.11 firmy Thermo Scientific.

• podstawy teoretyczne absorpcji atomowej;
  • poznanie budowy urządzenia Solaar M wraz z konserwacją najważniejszych elementów;
  • opracowanie metody badawczej dla wybranego pierwiastka;
  • przeprowadzenie analizy;
  • omówienie problemów analitycznych i sposobów ich rozwiązania.

1. znał technikę atomowej spektrometrii absorpcyjnej;
  2. potrafił obsługiwać i przeprowadzić konserwację spektroskopu atomowego
  3. potrafił opracować metody analityczne;
  4. potrafił interpretować wyniki;
  5. potrafił biegle przeprowadzić analizę metodą GFAAS.

Kurs przeznaczony dla pracowników jednostek naukowych, nauczycieli lub edukatorów, doktorantów, studentów, pasjonatów

Elektronicznie Pobierz formularz pdf